ورق گالوانیزه

ورق گالوانیزه

ورق گالوانیزه رنگی چیست؟
ورق رنگی به ورق گالوانیزه ای گفته می شود كه در دو مرحله قسمت روی ورق به ضخامت ۲۰ الی ۲۵ میکرون و قسمت پشت آن طی یک مرحله به ضخامت ۷ الی ۱۵ میکرون با يک لایه رنگ كوره ای (الكترو استاتيك) پوشانده شود . رنگ الکترواستاتیک علاوه بر زیبایی ظاهری که به ورق گالوانیزه  می بخشد مقاومت ورق گالوانیزه را در برابر خوردگی افزایش داده و آن را برای استفاده در محیط های رطوبتی و مستعد زنگ زدگی مناسب تر می کند .

کاربرد ورق گالوانیزه رنگی :
از ورق رنگی به صورت گسترده در صنعت و ساختمان سازی استفاده می شود.به دلیل مقاومت در برابر شرایط رطوبتی و اسیدی و قلیایی و همچنین شکل ظاهری مناسب ورق رنگی معمولا به عنوان انتخاب اول باشد .

خصوصیات ویژه در مقاومت به خوردگی
 حفاظت از فلز پایه در برابر خوردگی (مقاومت در برابر خوردگی شدید و زنگ زدگی) ازمشخصه های بارز ورق های گالوانیزه است تنوع ضخامت پوشش ورق های گالوانیزه، محدوده وسیعی برای انتخاب نوع ورق متناسب با شرایط محیطی و عملکردی در اختیار مصرف کنندگان و متخصصان قرار می دهد .
ظاهری جذاب
علاوه بر امکان تولید محصولات با گل های درشت، امکان تولید ورق گالوانیزه بدون گل نیز وجود دارد. کیفیت متمایز چسبندگی پوشش روی به فلز پایه که تضمین کننده عملکردی عالی تحت سخت ترین شرایط کاری می باشد فرایند تولید گالوانیزه پیوسته باعث ایجاد پوشش مناسبی از روی با میزان پیوستگی و چسبندگی کافی روی ورق پایه می شود. ورق های پوشش داده شده با این روش متناسب با شرایط خاص کاری بوده و محدوده وسیعی از استانداردهای داخلی و بین المللی را پوشش می دهند .

تنوع استحکام و قابلیت شکل پذیری
تنوع بالایی در استحکام و قابلیت خوب شکل پذیری از دیگر نقاط قوت گالوانیزه می باشد که تنوع خاصی را برای متخصصان، طراحان و مصرف کنندگان ایجاد می نماید تا بنا به طراحی و نیاز ورق مناسب را با صرفه اقتصادی مناسب انتخاب نمایند .

 

 

ورق گالوانیزه