ورق مس

ورق مس

این فلز طبیعی به صورت رول های قرمز و براق در کارخانه تولید می شوند. مس پس ازنصب روی ساختمان، رنگ قرمز مسی درخشان خود را برای مدتی حفظ میکند و سپس سطح ورق مات شده و به تدریج لایه ای از اکسید به منظور حفاظت از ورق در برابر فرسایش بوجود می آید. این فرآیند طیف قهوه ای رنگ فوق العاده ای را در خود ایجاد می کند. در سطوح شیبدار، این فرآیند تغییر رنگ، رنگ سبز زنگاری پایداری بر سطح مس به وجود می آورد. این رنگ به نما ویژگی متمایزی بخشیده و در عین حال حفاظتی پایدار در مقابل سالهای پیش رو ایجاد می کند.

یکی از پیشرفت های جالب در سال های اخیر, تولید سریع مس با پتینه سبز رنگ است که درحالت طبیعی ممکن است سال ها طول بکشد. سیستم های مختلفی امروزه در دسترس هستند تا فرآیندی مشابه با پتینه شدن طبیعی را ایجاد کنند که در طول زمان از بین نخواهد رفت .
مس پتینه شده هم میتواند برای تعمیر سقف های قدیمی به کار رود ولی پتانسیل آن جالب تر خواهد بود اگر به عنوان متریالی کاملا مدرن با رنگ خاص سبز و قابلیت اجرا در فرم های آزاد استفاده گردد. روش های دیگری نیز وجود دارد که می توان مس را اکسید کرده و رنگ قهوه ای تیره را در آن بوجود آورد و روند پتینه شدن را جلو انداخت .