سمنت بورد

سمنت بورد

 

سمنت برد ها صفحات سیمانی پیش ساخته هستند.این صفحات سیمانی با انواع الیاف مسلح می گردند . مواد اولیه تشکیل دهنده سمنت برد عبارت است از : سیمان ، سیلیس و الیاف …

  فایبرسمنت برد ها عمدتا از ضخامت 4 تا 20 میلیمتر و با ابعاد 1200 *2400 میلیمتر تولید می گردند. وزن مخصوص سمنت برد ها از 900 کیلوگرم بر متر مکعب (Low Density )تا 1800 کیلوگرم بر متر مکعب (High Density ) متغییر است.  از خواص بارز فایبر سمنت برد ها عموما مقاومت خوب در برابر شرایط جوی مانند باران و برف و باد و اشعه ی UV  و حمله حشرات جونده مانند موریانه و … یاد می شود . هرچند که مشخصات فنی فایبر سمنت برد نشان میدهد که مقاومت مکانیکی ، مقاومت خمشی بالا امکان استفاده از این محصول را در موقعیت های ویژه نیز امکان پذیر می کند .
خاصیت منعطف بودن فایبرسمنت برد و کاربرد آن را در قسمت های مختلف ساختمان برای مهندسان معمار جذابیت ویژه ای ایجاد می کند . استفاده در نمای ساختمان های ویلایی ، آپارتمان ها و ساختمان های بلند مرتبه ، استفاده در دیوارهای داخلی و سقف کاذب ، استفاده از فایبر سمنت برد در کف ساختمانهای سبک ، پوشش دیوارهای خشک در فضا های مرطوب برای اجرای کاشی و سرامیک بر روی آن از جمله کاربردهای فایبر سمنت برد می باشد . 
استفاده از فایبر سمنت برد در نمای ساختمان به صورت خشک بوده و نیاز به زیر سازی به وسلیه پروفیل های فلزی و گالوانیزه دارد .
فایبر سمنت برد ها به صورت ساده و طرح دار تولید می گردند . از جمله این طرح ها می توان به  فایبرسمنت برد طرح چوب , طرح آجر ، طرح سنگ و طرح چرم اشاره نمود .